W OSTEODEX wykorzystywane są różne metody leczenia żylaków kończyn dolnych.
Najbardziej inwazyjną i powszechnie stosowaną jest metoda chirurgicznego usunięcia żylaków. Usuwanie żylaków metodą miniflebektomii jest wykonywane w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu miejscowym. Może być uzupełnione o podwiązanie niewydolnych perforatorów żylnych lub stripping głównych pni żył powierzchownych za pomocą sondy wprowadzonej do żyły przez jedno z wykonanych cięć skórnych.
Metodą najczęściej stosowaną leczenia małych i średnich zmian żylakowych na nogach jest skleroterapia, polega na zamknięciu niewydolnych naczyń w obrębie nóg za pomocą środka obliterującego. Chemicznie czynny środek, podawany do wnętrza żyły za pomocą cienkiej igły, powoduje powstanie stanu zapalnego, a w konsekwencji zamknięcie i zanik niedrożnej żyły, której funkcje przejmują okoliczne żyły. W OSTEODEX wykorzystywana jest skleroterapia pianą lub płynem. Pianka zapewnia lepsze niż płyn rozprowadzenie preparatu po wnętrzu naczynia, a dodatkowo środek o takiej konsystencji dłużej utrzymuje kontakt z jego ściankami, dzięki temu z zastosowaniem skleroterapii piankowej możliwe jest leczenie żylaków również o większej średnicy. Płynem możemy zamykać mniejsze naczynia. W zależności od rozległości zmian żylnych stosuje się kilka sesji zabiegowych, które umożliwiają zamknięcie niewydolnych żył. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest półgodzinny intensywny spacer.
Inną nowoczesną metodą usuwania niedrożnych żył na nogach obecnie stosowaną w naszej klinice jest wewnątrznaczyniowe leczenie żylaków (EVLT) laserem lub prądem o wysokiej częstotliwości (ClosureFast™). Zabieg polega na wprowadzeniu do światła zmienionego chorobowo naczynia cewnika, którego działanie powoduje obkurczenie i zamknięcie naczynia. Wykorzystanie tej techniki cechuje precyzja i wysoka skuteczność zamykania niedrożnych naczyń przy stosunkowo niewielkiej inwazyjności.
Oddział chirurgii naczyniowej
- żylaki kończyn dolnych
- naczyniaki
- pajączki skórne na nogach
- zabiegi kriochirurgiczne
Przed każdym zabiegiem operacyjnym zalecane jest wykonanie niżej wymienionych badań analitycznych:
- HCV
- INR
- morfologia
- HBS lub udokumentowane Szczepienie WZW B